logo-konkurs-fotograficzny-humandoc-500-jpgKonkurs fotograficzny HumanDoc Proclub Camera


Celem konkursu jest podjęcie tematu postrzegania różnorodności świata. Pokazujemy zdjęcia ludzi szukających pozytywnych aspektów życia społecznego oraz prezentujemy relacje nawiązane przez nich podczas życia codziennego, jak i podróży. Chcemy szerzyć i promować pozytywne wartości.

Konkurs co roku podzielony jest na osobne kategorie, m.in. Jasna Strona Kadru – zdjęcia przedstawiają pozytywne aspekty życia społecznego i wartości takie jak dobroć, solidarność, odpowiedzialność, szacunek do innych, tolerancja i empatia; Świat Różnorodnych Szerokości – zdjęcia przedstawiają obrazy miejsc, ludzi i historii z różnych zakątków ziemi, ze szczególnym uwzględnieniem krajów rozwijających się.

Nową kategorią konkursową w 2016 roku jest kategoria Moja Polska – codzienność imigrantów i uchodźców, przedstawiająca problemy imigrantów i uchodźców w Polsce.

Współorganizatorami konkursu są Fundacja HumanDoc, Profesjonalny Sklep Fotograficzny Proclub, Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, Komisja Europejska – Przedstawicielstwo w Polsce.

 

 

Więcej szczegółów na stronach:

www.konkurs.humandoc.pl www.jasnastronakadru.pl