Cykl reportaży telewizyjnych z zakresu edukacji globalnej na antenie Polsat News

Od 2013 roku współprodukujemy cykl reportaży Pawła Naruszewicza i Jana Mikruty, emitowany w Polsat News. Reportaże, które powstają w ramach programu To Był Dzień Na Świecie, prezentują przykłady globalnych problemów współczesnego świata oraz ich konsekwencji dla codziennego życia ludności wielu regionów naszej planety. Te problemy to: ocieplenie klimatu, brak czystej wody, nienadążanie powstawania nowych miejsc pracy za przyrostem ludności, zawinione przez człowieka katastrofy ekologiczne, wędrówki ludności z południa na północ wywołane nędzą. We wszystkich reportażach pokazywane są działania podejmowane przez człowieka, których celem jest minimalizowanie zagrożeń. Nie ma jednak pewności, czy ostatecznie przyniosą one znaczący pozytywny skutek.
Pierwszy cykl miał swoją emisję w 2013 roku, drugi w 2015 roku. Cykl emitowany był raz w tygodniu a jego rozszerzeniem była dyskusja w studio na antenie programu To był dzień na świecie w telewizji Polsat News 2 (PN2), moderowana przez redaktora Grzegorza Dobieckiego. Dodatkowo każdy odcinek cyklu był co najmniej dwukrotnie powtarzany na antenach grupy Polsat: np. Polsat News, Ipla TV oraz umieszczony na stałe w Internecie na stronie polsatnews.pl.
Zaprezentowane reportaże powstały przy współpracy Polsat News z Fundacją HumanDOC w ramach projektu współfinansowanego ze środków programu polska pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wszystkie reportaże są dostępne także na internetowym kanale Polska Pomoc oraz na internetowym kanale Polsat News.

Wyemitowane następujące reportaże:

2016 | 2015 | 2013

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Publikacje wyrażają wyłącznie poglądy autorów i nie mogą być utożsamiane z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.