Polskie Radio Chicago i TV Polvision działają od ponad 30 lat. Wspieramy polonijnych dziennikarzy w tworzeniu najnowszych formatów telewizyjnych.

– Pasja osób tworzących polonijne radio i telewizję w USA i ich determinacja, by  przebywający na emigracji rodacy nie utracili więzi z Polską są godne podziwu. Dlatego tak ważne jest, by podtrzymać ich zapał i wyposażyć w narzędzia, które pomogą im realizować ich misję we współczesnych realiach.

Dominika Springer, członkini Zarządu Fundacji HumanDoc

 

W USA mieszka blisko 10 milionów osób pochodzenia polskiego a Chicago jest drugim na świecie, po Warszawie, miastem pod względem liczby Polaków. Dla wielu z tych osób jedynym źródłem informacji o ojczyźnie jest Polskie Radio Chicago i TV Polvision. Niestety, ograniczone zasoby ludzkie i sprzętowe obu redakcji nie pozwalają im dostosowywać oferty programowej do oczekiwań młodych odbiorców.

Nowa generacja  Polonii coraz bardziej wsiąka w kulturę amerykańską. Większość nie zna polskiego i nigdy nie była w kraju rodziców. Aby wzmocnić ich więzi z polską kulturą, tak ważna jest modernizacja mediów polonijnych w USA i wdrożenie formatów telewizyjnych, które są dla młodych atrakcyjne.  

Projekt „Wsparcie i rozwój elektronicznych mediów polonijnych w USA” obejmuje następujące działania:

– stworzenie nowoczesnej redakcji telewizyjnej i radiowej wyposażonej w nowoczesny sprzęt

– uruchomienie nowych kanałów w mediach społecznościowych i streamingowych

– warsztaty dla pracowników redakcji z najnowszych formatów telewizyjnych i radiowych przeprowadzone przez dziennikarzy z Polski w celu zaprojektowania jak najciekawszej oferty programowej (dwujęzycznej), również dla młodych odbiorców

–  stworzenie we współpracy z Telewizją Polvision i Polskim Radiem 1030 Chicago serii videopodcastów prezentujących doświadczenia polskich mam mieszkających w USA.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

WESPRZYJ
NAS
SUPPORT
US