Ekoaplikacja – poznaj ekosystemy Krainy Wielkich Jezior z Krystyną Czubówną

Masowa turystyka przyczynia się do coraz większej degradacji środowiska.
A gdyby tak wyposażyć każdego turystę w osobistego, wirtualnego przewodnika, który pokaże nam piękno przyrody i powie, jak o nią dbać?

Mamy na myśli wyjątkowego wirtualnego przewodnika,  który głosem Krystyny Czubówny — ulubionej lektorki Polaków, będzie oprowadzał turystów po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. 

Wykorzystując najnowsze technologie, w tym możliwości rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality), interaktywna ekoaplikacja będzie wiodła użytkowników wybranymi szlakami, wskazując piękno otaczającej przyrody, ale też pokazując co stanie się z jeziorem/ lasem/ siedliskiem ptaków, gdy przestaniemy dbać o naturę.

Dzięki krótki, prostym komunikatom składającym się na opowieści czytaną przez Krystynę Czubównę, użytkownicy dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, a jednocześnie uświadomią sobie, jak niebezpieczne są dla ekosystemów częste zachowania turystów (hałas, czy …sikanie do jeziora).

Proste historie oddziałując na wyobraźnię i emocje użytkowników uświadomią użytkowikom, jak niewiele trzeba, by zadbać o przyrodę i jak dużo zależy od każdego z nas.

Wiedza o ekosystemach i roli bioróżnorodności to klucz do zmiany postaw. Mając tego świadomość stworzyliśmy projekt pierwszej w Polsce aplikacji, której zadaniem będzie wzbudzanie proekologicznych zachowań.

Jak to będzie działać?

Presja rosnącej turystyki prowadzi do destrukcja ekosystemów m.in. przez płoszenie zwierząt (hałas), degradację flory i fauny (zanieczyszczenie środowiska), zaburzenia stosunków troficznych w wodach jezior, co w efekcie prowadzi do zubożenia i pogorszenia jakości zasobów naturalnych.

Wszystko to jest wynikiem głownie niskiej świadomość ekologiczna mieszkańców i turystów Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Możemy to zmienić.

Wykorzystując wiedzę i doświadczenie HumanDoc w tworzeniu systemowych rozwiązań, oraz wiedzę współpracujących z nami naukowców  i umiejętności ekspertów z zespołu IT, opracowujemy innowacyjne rozwiązanie  łączą znane już funkcje w jedną całość. W efekcie nasza aplikacja stanowić będzie zupełnie nową jakość.

Stworzymy narzędzie, które dzięki swej funkcjonalności, będzie ułatwiało turystom poznanie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Jednocześnie przez obrazy, historie snute przez docenianą lektorkę, elementy grywalizacji i możliwości, jakie niesie ze sobą rzeczywistość rozszerzona, będziemy budować społeczność zaangażowanych użytkowników – bardziej świadomych, więc i bardziej uważnych.

Działając dla ogólnego dobra juz na wstępie zakładamy, że  nasza ekoaplikacja dostępna będzie za darmo, dla każdego posiadacza smartfona.