FAQ

Dlaczego list, który napisałem/am, nie dotarł?

Listy są wysyłane co kilka dni. Organizacyjnie nie jest możliwe, abyśmy wysyłali je każdego dnia.

Zalecamy złożenie zamówienia najpóźniej do 19 maja. Wówczas, bazując na danych z Poczty Polskiej, możemy przewidywać, że przesyłka zostanie dostarczona na czas
Listy napisane później mogą dotrze na początku czerwca. Po zakończeniu procesu wysyłania listu otrzymacie od nas wiadomość e-mail z załączonym listem, który zamówiliście. Dzięki temu, w przypadku opóźnień poczty, będziecie mogli samodzielnie wydrukować list do Mamy, albo przekazać go adresatce drogą elektroniczną.

Kiedy listy dotrą do adresatów?

Listy złożone do 19 maja zostaną wysłane z opcją priorytetową i zgodnie z danymi Poczty Polskiej powinny dotrzeć przed 26 maja. Warto pamiętać, że 26 maja w tym roku przypada w niedzielę, kiedy to placówki pocztowe są zamknięte. Chociaż mamy zaplanowany spory margines czasu, zawsze istnieje możliwość wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności. Jednakże, nawet jeśli list dotrze w poniedziałek, 27 maja, z pewnością sprawi mamie wielką radość!

Jak wygląda list?

List jest drukowany jednostronnie na dobrej jakości papierze w formacie A4 z piękną, wybraną przez Ciebie, grafiką. Każdy list jest indywidualnie przygotowywany i personalizowany, a następnie wysłany w ozdobnej kopercie.

Ile jest wersji listów?

Proponujemy 4 teksty listów, które pasują do profilu nadawcy: mamy dwie propozycje dla osób dorosłych, jedną dla nastolatka i jedną pisaną z perspektywy dziecka. Każda wersja ma przypisaną grafię korespondującą z charakterem osoby piszącej list.

Czy można wysłać list za granicę?

Nie. Listy wysyłamy tylko do Polski i tylko w języku polskim. Każdy zamawiający otrzyma jednak także na swoją skrzynkę list w formacie PDF. Można go wydrukować i wysłać za granicę samodzielnie albo przekazać dalej w wersji elektronicznej.

Ile kosztuje List od Mamy?

Przygotowanie i wysyłka Listu od Mamy kosztuje ok. 18 złotych. Sugerujemy jednak darowiznę w wysokości 25 – 30 pln, to drobna różnica, ale dla kobiet i dzieci wspieranych przez Fundacja HumanDoc, każda złotówka ma znaczenie.
Dziękujemy!

Czy muszę wpłacać darowiznę?

Każdy użytkownik może wybrać między opcją „Wpłać darowiznę i wyślij list” lub „Wyślij list”. W pierwszej opcji użytkownicy dostaną elektroniczną wersję listu (pdf wysłany na podany adres e-mail), a ich mamy otrzymają papierowy list wysłany pocztą. W drugiej wersji użytkownicy dostaną jedynie elektroniczną wersję listu na podany adres e-mail.

Skąd macie moje dane?

Nasza inicjatywa polega na „zastąpieniu” dorosłej osoby w wysyłaniu listu-niespodzianki w jej imieniu. Podobnie jak w przypadku innych prezentów, nasz list można zamówić przez każdego, kto dostarczy nam adresowe dane odbiorcy, umożliwiając nam tym samym dostarczenie przesyłki. Informacje o adresatach są przetwarzane przez HumanDoc w celu zrealizowania zamówienia.

Do kiedy można pisać listy?

Zalecamy złożenie zamówienia najpóźniej do 19 maja. Wówczas, bazując na danych z Poczty Polskiej, możemy przewidywać, że przesyłka zostanie dostarczona na czas. Oczywiście, możliwe jest również złożenie zamówienia po tej dacie, jednak w takim przypadku nie możemy zagwarantować, że list dotrze do adresata do 26 maja.

Mam kłopot …..

z wysłaniem listu
wpłaceniem darowizny
mam inne pytanie niż w FAQ

Napisz do nas – pomoc@humandoc.pl

WESPRZYJ
NAS
SUPPORT
US