PISARZE DLA UKRAINEK. 

ROBISZ PREZENT. POMAGASZ UCHODŹCOM

Na Allegro Charytatywni od 7 do 15 grudnia 2022 r. trwa przedświąteczna aukcja Fundacji HumanDoc, podczas której będzie można wylicytować książkę z autografem ulubionego autora i wesprzeć w ten sposób działania naszej organizacji na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy.

To prawdopodobnie pierwsza charytatywna akcja pisarek i pisarzy w Polsce zakrojona na tak szeroką skalę! Thrillery polityczne. Romanse. Kryminały. Historia. Reportaże. Nie ograniczaliśmy się. Ponad stu wyśmienitym autorom i autorkom zadaliśmy pytanie:

Czy wystawisz książkę ze swoim autografem na licytację i pomożesz Fundacji HumanDoc kontynuować niesienie pomocy Ukraińcom?

Entuzjastycznej odpowiedzi, która w każdym wypadku była synonimem słowa OCZYWIŚCIE udzielili: 

Andrzej Stasiuk, Maja Wolny, Joanna Bator, Jacek Dehnel, Ziemowit Szczerek, Michał Witkowski, Tomasz Piątek, Adam Wajrak, Witold Jurasz, Wojciech Jagielski, Wojciech Górecki, Vincent Severski, Zygmunt Miłoszewski, Paulina Wilk, Anna Dziewit-Meller, Cezary Łazarewicz, Ewa Winnicka i wielu, wielu innych wspaniałych pisarzy!  

Fundacja HumanDoc pomaga zarówno Ukraińcom, którzy zostali w swoim kraju, jak i tym, którzy musieli go opuścić, bo ich domy, szkoły, szpitale zostały zrównane z ziemią. Większość z nich, głównie są to kobiety, dzieci i starsi ludzie, pochodzi z Mariupola, Chersonia i terenów, przez które przebiega linia frontu. Wylicytowane kwoty pomogą przetrwać im zimę!

– Chcemy pomagać po dwóch stronach granicy
– mówi Dominika Springer, członkini zarządu fundacji.
– W obwodzie charkowskim planujemy zorganizować ogrzewalnię, dostarczyć koce i produkty niezbędne do przetrwania tak, aby ludzie, którzy stracili domy, nie musieli uciekać do Polski. Z kolei uchodźców, którzy dotarli do naszego kraju będziemy nadal wspierać w usamodzielnianiu się.

Obecnie w każdym miesiącu opieką Fundacji HumanDoc objętych jest 1000-1500 uchodźców w województwach: mazowieckim, śląskim i opolskim. Są to osoby po najcięższych przejściach. Fundacja dysponuje środkami, które wystarczą do końca lutego 2023.

Inicjatorem i koorydynatorem akcji jest Andrzej Meller, autor napisanej wspólnie z żoną Eleonorą książki „Kamperem do Kabulu”, za którą otrzymali nominację do nagrody Grand Press w kategorii „Książką reporterska roku 2022”:

– Wiem, że ludzie są zmęczeni tematem wojny – mówi Meller, – ale nie możemy przestać wspierać naszych sąsiadów. Zwłaszcza teraz, w zimie, gdy Rosja bombarduje metodycznie ukraińską infrastrukturę energetyczną. Ta niezwykła aukcja, która ma wesprzeć HumanDoc w działaniach na rzecz Ukrainy, zawiera w sobie to, co jest istotą okresu świątecznego: poprzez prezenty sprawiamy radość najbliższym i jednocześnie niesiemy pomoc tym, którzy tego najbardziej tego potrzebują.

WESPRZYJ
NAS
SUPPORT
US