Polska. Pomoc w #lockdown – szkolimy specjalistów

Szkolenia online dla psychologów na temat przemocy domowej w czasach kwarantanny

Fundacja HumanDoc wraz ze Specjalistycznym  Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Opolu  zorganizowała bezpłatne szkolenia dotyczące reagowania na przemoc domową w czasach kwarantanny. Szkolenia były odpowiedzią na potrzeby psychologów, nauczycieli, pedagogów i policjantów, którzy w czasie #lockdown sami poszukiwali wsparcia, by lepiej i skuteczniej pomagać innym.

Szkolenia prowadzone były przez doświadczone psychoterapeutki Natalię Czarnecką i Edytę Rybak, na co dzień ekspertki w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Opolu. Tematami szkoleń były zagadnienia reagowania na przemoc domową w stosunku do osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

Udział w szkoleniach był bezpłatny. Szkolenie odbywały się na platformie ClickMeeting, w formule Q&A (pytania i odpowiedzi). Ekspertki opowiadały m.in. o tym, co zrobić, gdy policja bagatelizuje wezwanie, albo także o tym, jak rozmawiać online z osobami doświadczającymi przemocy. Szczegółowo przedstawiły także schemat rozmowy z dzieckiem na temat przemocy i tego, jak mu pomóc.

Uczestnicy mogli dopytać o każdą interesującą ich kwestię. Pytania lub opisy studium przypadku przesyłane były do moderatora spotkania, który przedstawiał je ekspertkom. W szkoleniach uczestniczyło 180 osób.

lat doświadczenia w skutecznej realizacji projektów

osób w tym psychologów, terapeutów i pedagogów wzięło udział w szkoleniach

partnerów. Nie jesteśmy sami. Działamy przez budowanie sieci wsparcia