Czy twoje dziecko je obiady w szkole? Nie wszystkie dzieci mają tyle szczęścia, na przykład dzieci z ugandyjskiej wioski, Kisoso. Tam nie było z czego ugotować im obiadów. Aż do teraz. Dzięki przyszkolnemu ogródkowi będzie można nakarmić dzieci a te, najedzone, będą mogły skupić się na nauce.

Edukacja jest kluczem do wszystkiego, do lepszej przyszłości. Zaś uprawa roślin jest podstawą życia. Co łączy edukację z rolnictwem? Odpowiedź jest prosta: tam gdzie nie ma wystarczających zbiorów panuje głód, nieodłączny towarzysz biedy, a bieda często prowadzi do złej edukacji.

Niestety wciąż są kraje w których brakuje systemowych rozwiązań zarówno na poziomie ekonomicznym, jak i społecznym. W Ugandzie brakuje zarówno efektywnego rolnictwa, jak i pieniędzy na dożywienie dzieci, brakuje również kompleksowej polityki dotyczącej ochrony dzieci. Dlatego systematycznie powiększa się grupa „dzieci ulicy”, które nie są w stanie się usamodzielnić i normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Fundacja HumanDoc postanowiła zmienić tą sytuacje w jednej z ugandyjskich wiosek.
Dzięki prywatnym donorom zebraliśmy pieniądze na przyszkolny ogród dla dzieci z ubogich rodzin. Za zebrane pieniądze kupiliśmy kropelkowy system irygacyjny, sadzonki, nasiona i narzędzia.
W kooperacji z Fundacją Make a Change wysłaliśmy do szkoły w dystrykcie Masaka czworo wolontariuszy, którzy przeszkolili lokalną ludność z budowy systemów kropelkowych. To bardzo proste systemy, można je wykonać nawet z plastikowych butelek, ale dzięki nim można znacznie zwiększyć plony.