Pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji

W nocy 6 lutego 2023 roku we wschodniej Turcji (epicentrum w okolicy Gaziantep) doszło do niezwykle silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie pomiędzy 7,4, a 7,8 w skali Richtera. Ocenia się, że było to najsilniejsze trzęsienie ziemi w Turcji od 1939 roku. Kataklizm dotknął także północną Syrię i był odczuwany w krajach ościennych.

Zginęły tysiące osób. Jest wielu rannych. Liczba ofiar wciąż wzrasta, ponieważ wiele osób zostało uwięzionych pod gruzami. Zniszczone zostały domy i drogi. PILNIE zbieramy środki, by wspomóc naszych tureckich partnerów, którzy na miejscu wesprą poszkodowanych. Zebrane darowizny zostaną przeznaczone na zapewnienie schronienia ludziom, którzy stracili domy, na żywność, środki czystości i pomoc medyczną.

Działamy zgodnie ze standardami międzynarodowej pomocy humanitarnej. Tam, gdzie pomoc jest potrzebna, także w środowisku zróżnicowanym etnicznie jak Kurdystan, pomagamy niezależnie od przynależności religijnej i narodowej, nikogo nie dyskryminujemy. Ważna jest szybka pomoc dla wszystkich poszkodowanych.

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Można także wpłacać na konto: 72 2490 0005 0000 4500 8259 9432
 w tytule: DAROWIZNA NA MISJĘ TURCJA
WESPRZYJ
NAS
SUPPORT
US