Misja Ukraina – Ми з вами!

Od czasu, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego 2022 roku ponad 6 milionów ukraińskich uchodźców przekroczyło polską granicę. Część z nich uciekła dalej, a część wróciła na Ukrainę. Ponad 1 mln osób (z czego 93% to kobiety i dzieci) zdecydowało się na pozostanie w naszym kraju. W tej chwili jest to największy kryzys migracyjny na świecie i największe wyzwanie dla Polski od upadku komunizmu.

Dzięki współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, lekarzami, psychologami, prawnikami i pracownikami socjalnymi oraz wolontariuszami Fundacja HumanDoc pomogła do tej pory tysiącom Ukraińców.

CO ROBIMY?

Centra integracji dla uchodźców

W Opolu i Warszawie zorganizowaliśmy bezpieczną, domową przestrzeń, w której nasi beneficjenci mogą się spotykać, wymieniać doświadczeniami, uczyć polskiego, posyłać dzieci na zajęcia edukacyjne i szybciej adaptować do nowej sytuacji.

Centrum Wsparcia Prawnego i Zawodowego w Warszawie


Zespół ukraińskich prawniczek znających się na polskim prawie i przepisach pomaga we wszystkich sprawach, z którymi mierzą się nowi przybysze: od legalizacji pobytu po założenie działalności gospodarczej w Polsce. Po pomoc można zgłosić się na miejscu i online.

Ewakuacja ludności cywilnej


Ratujemy głównie kobiety i dzieci ze wschodniej Ukrainy, z terenów objętych najcięższymi atakami Rosjan, blisko linii frontu (Mariupol, Zaporoże, Chersoń).

Domy dla uchodźców


Zapewniamy ewakuowanym osobom kompleksową opiekę: mieszkanie, żywność, artykuły higieniczne, opiekę medyczną i psychologiczną, pomoc pracowników socjalnych.

Pomoc mobilna


Wspieramy lokalne władze w prowadzeniu ośrodków i punktów zbiorowego zakwaterowania. Przebywających w nich od wielu miesięcy uchodźców aktywizujemy i udzielamy im pomocy psychologicznej. Dzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem z osobami, które prowadzą placówki.

Wojna skończy się tylko wtedy, gdy będziemy solidarni.

Dziękujemy, że nam pomagasz!

Przydatne linki

 

WESPRZYJ
NAS
SUPPORT
US