Misja Ukraina -Ми з вами!

Darowizna PayPal

paypal.me/humandoc

Wpłać darowiznę na Misję Ukraina

Nr konta: 72249000050000450082599432

JAK POMAGAMY UKRAINIE: 

Fundacja HumanDoc działa w Ukrainie od 2015r. Po wybuchu konfliktu w Donbasie prowadziliśmy w Charkowie Centrum Wsparcia i Integracji dla ofiar konfliktu. Z naszej pomocy skorzystało wówczas kilkadziesiąt tysięcy osób. 

Gdy w lutym 2022r. Rosja zaatakowała Ukrainę ponownie, wiedzieliśmy, co robić: 

  • Przeprowadzamy ewakuację ludności cywilnej (głównie kobiety i dzieci) z obszarów i objętych najcięższymi atakami Rosjan (początkowo z Kijowa i wschodniej Ukrainy, od dłuższego czasu – głównie z Mariupola obszarów położonych blisko frontu. Udało się nam uratować kilkaset osób. 
  • Dostarczamy pomoc humanitarną i medyczną do wielu miast na Ukrainie (Mariupol, Kijów, Donieck, Zaporoże). Kupujemy: żywność, artykuły higieniczne, agregaty prądotwórcze, oświetlenie z prądnicami, powerbanki, latarki, leki, opatrunki, środki odkażające, apteczki, sprzęt medyczny a nawet karetki pogotowia. 
  • W zapewniamy ewakuowanym osobom kompleksową opiekę: mieszkanie, żywność, artykuły higieniczne, opiekę medyczną i psychologiczną, pomoc pracowników socjalnych. 
  • W Warszawie otworzyliśmy Centrum Wsparcia Prawnego i Zawodowego dla obywateli Ukrainy (zobacz więcej)
  • W Warszawie i Opolu otworzyliśmy centra integracji dla Ukraińców i Polaków
    (zobacz więcej)

Poradnik opracowała Katarzyna Podleska, jedna z najbardziej doświadczonych psychotraumatologów w kraju, która pracowała z Fundacją HumanDoc na Ukrainie w Charkowie (szkoliła lokalnych psychologów ze wsparcia osób, które ucierpiały w wyniku konfliktów.)
Dziękujemy za pomysł i błyskawiczne opracowanie podręcznika

Jak wesprzeć i pracować z dzieckiem po traumie wojennej

– pobierz